Los Jardines del Teatre Grec (Ogrody Teatru Greckiego)

2985
2
Share:

Los Jardines del Teatre Grec (Ogrody Teatru Greckiego) to komplet ogrodów na górze Montjuïc, zaprojektowane z okazji Wystawy Światowej, która odbyła się w Barcelonie w 1929 roku. Główne uroczystości wystawy miały miejsce właśnie na wzgórzu Montjuïc, gdzie znajdował sie amfiteatr grecki, wokół którego powstał ogród, Jardines del Teatre Grec.
Amfiteatr, który jest miejscem pokazów i występów różnych grup artystycznych i rodzajów sztuki, wraz z ogrodami został zaprojektowany przez Ramona Reventós i Nicolau Maria Rubió przy współpracy z francuskim pejzażystą Jean-Claude Nicolas Forestier. Amfiteatr został zbudowany w starym kamieniołomie na podobieństwo Teatru Epidauros ze Starożytnej Grecji.
Ogród został zaprojektowany przede wszystkim, jako rozarium, w ogrodach znajdują sie pergole o różnych kształtach z ławkami porośniętymi różami, na których spacerowicze mogą odpoczywać i rozkoszować się ciszą.  Ścieżki są rozdzielone przez geometrycznie przycięte krzewy takie jak bukszpan, bluszcz czy winorośl. Najbardziej powszechne są drzewa cedrowe, cytrusowe. Róże, które są częścią Rosal Amargos są połączeniem między ogrodami z teatrem greckim, a terenem Fundació Joan Miró.  Ponadto ogród i amfiteatr można podziwiać z tarasu, przy którym znajduje się staw, a w letnim sezonie otwarta jest restauracja.

Share: