Muzeum Historii Katalonii

3564
5
Share:

Muzeum Historii Katalonii (Museo de Historia de Cataluña), MHC znajduje się w dzielnicy Ciutat Vella i w Port Vell w Barcelonie. Palau de Mar, budynek obecnej siedziby muzeum, to jedyny oryginalny magazyn, jaki przetrwał w porcie.
Budynek był wzniesiony w latach 1880-90 w stylu XIXwiecznej architektury. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań towary mogły być odpierane drogą morską, był również głównym magazynem handlowym. Muzeum zostało otworzone w 1996 roku i pobyt w nim stanowi istną podróż w czasie. W ofercie jest interaktywna wycieczka przez historię Katalonii, od prehistorii do czasów współczesnych z oryginalnymi przedmiotami czy rekonstrukcjami historycznymi.
W muzeum znajduje się sprzęt audio-wizualny oraz komputerowy, dzięki któremu łatwiej wyobrazić sobie rzeczywisty wygląd.
W muzeum są cztery piętra, a na każde można dostać się windą. Stałe zbiory muzeum są związane z historią Katalonii, jako narodu i zachowanego dziedzictwa kulturowego. Ekspozycją stałą są: prehistoria, narodziny narodu, czyli powiatów katalońskich, wystawa o złotym wieku Korony Katalonii i Aragonii lub głównych wydarzeniach związanych z imperium. Częścią stałej ekspozycji jest również współczesny obraz Katalonii. Natomiast na drugim piętrze można prześledzić historię regiony do rewolucji przemysłowej. Z kolei na trzecim piętrze znajdują się eksponaty związane z okresem po tej rewolucji do czasów obecnych.
Na czwartym piętrze znajduje się kawiarnia, a z jej tarasu roztacza się piękny widok na otaczający port i morze.

Share: