Muzeum Historii Naturalnej

3578
3
Share:

Muzeum Historii Naturalnej w Barcelonie składa się z Muzeum zoologii, geologii, paleontologii i Ogrodu Botanicznego. Budynki obiektu, jako pierwsze w mieście, były budowana z myślą o przeznaczeniu muzealnym. Stąd od 1924 roku są tutaj gromadzone przedmioty związane z tematyką obiektu.
Główne budynki tego Muzeum Naturalnego znajdują się na Ciutat Vella w dzielnicy Ribera. Budynek Muzeum Zoologii jest największy i mieści się w zamku Castell dels Tres Dragons (zamek Trzy Smoki), który pierwotnie miał być kawiarnio-restauracją, został zaprojektowany przez Antoniego Rovira i Trais w stylu neoklasycznym. Natomiast Muzeum Geologii i Paleontologii  znajduje się w budynku Martorell, obiekty mieszczą się na terenie Parque de la Ciudadela podobnie jak Ogród Botaniczny usytuowany na górze Montjuic.
W zbiorach Muzeum Historii Naturalnej i w barcelońskim Instytucie Botanicznym znajduje się pięć milionów okazów. Wszystkie są reprezentatywne dla floty, fauny i geologii z obszaru Katalonii. Wiele z nich zachowało się dzięki wysiłkom naukowców i różnych instytucji. W muzeum możemy oglądać bezkręgowce, stawonogi, kręgowce oraz rośliny, nasiona a także liczne obiekty mineralogiczne i paleontologiczne.
Rogate czaszki Muflona z Muzeum Historii Naturalnej były inspiracją dla kostiumologów z nagrodzonego Oscarem filmu Labirynt Fauna. Do dnia dzisiejszego obiekty są wypożyczane na potrzeby kręcenia filmów lub przedstawień teatralnych.

Share: