National Institute Of Physical Education

1941
3
Share:

Kataloński Instytut Narodowy Wychowania Fizycznego, INEFC, jest budynkiem uniwersyteckim przeznaczonym dla studentów ubiegających się o sportowy tytuł licencjacki szkoły wyższej. Znajduje się  w Pierścieniu Olimpijskim, w pobliżu góry Montjuic. Zaprojektowany na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992 przez katalońskiego architekta międzynarodowej sławy , był pierwszym budynkiem skonstruowanym całkowicie z prefabrykowanego betonu i składa się z ponad 1700 bloków tego materiału. Neoklasycystyczny budynek jest hołdem dla cywilizacji greckiej, miejsca narodzin sportów olimpijskich.
Jego konstrukcja jest całkowicie wykonana przy użyciu szalunkowego systemu żelbetowego. Budynek jest zorganizowany wokół dwóch głównych krużganków o wymiarach 48 x 48 metrów, a centralna nawa pełni rolę hali sportowej o pojemności 400 osób.
Budynek ma powierzchnię ponad 30,000 metrów kwadratowych, a jego tereny treningowe mają na celu promowanie zdrowia, kondycji i formy fizycznej. Posiada kilka stref zaprojektowanych dla tych celów, jak zewnętrzne i wewnętrzne boiska czy biblioteka z ponad 26,000 tytułów. Inauguracja odbyła się w 1991 roku.

Share: