Olimpic Ring

2187
1
Share:

Olimpic Ring jest położony na Wzgórzu Montjuic w Barcelonie. Jest to zestaw obiektów sportowych i rekreacyjnych, które zostały zbudowane z okazji Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. Razem tworzą one jedną z najciekawszych atrakcji w mieście, mają duży wpływ na jego piękno i zróżnicowanie oferty turystycznej.
Olimpic Ring został starannie zaprojektowany przez światowej sławy architektów, takich jak: Arata Isozaki, Ricardo Bofilla i Santiago Calatrava. Niektóre z obiektów, które istnialy wcześniej (np. Stadion Olimpijski Lluis Companys) został ściśle dostosowany do wymogów olipijskich i odnowiony specjalnie na tę okazję. Cały kompleks składa się ze Stadionu Olimpijskiego, Palau Sant Jordi, la Torre de Comunicaciones, Torre Calatrava, kompleksu basenowego, Uniwersytetu i Muzeum Sportu. Były one często używane podczas Igrzysk w 1992 roku, a następnie były wykorzystywane przy okazji równych imprez sportowych, a także koncertów czy festiwali.
Wszystkie budynki znajdują się wokól Plaza Europa tworząc pierścień, na który pada cień wieży Torre Calatrava służacej za zegar słoneczny. Stąd pochodzi nazwa Olimpic Ring co oznacza pierścień olimpijski, co z kolei nawiązuje do logo Igrzysk Olimpijskich.

Share: