Plaża Barceloneta

Share:

Plaża Barceloneta w Barcelonie położona jest niedaleko plaży Sant Sebastian i można tam dojechać za pomocą transportu publicznego. Jest ona jedną z największych, najlepiej położonych i najpopularniejszych plaż w Barcelonie. Najczęściej można na niej spotkać miejscową młodzież oraz turystów.

Plaża Barceloneta

Plaża znajduje się na obszarze Barcelonety, w dzielnicy Ciutat Vella. Na plaży można udać się do Beach Centre, jest to miejsce gdzie można się dowiedzieć, w jaki sposób obecnie następuje rewitalizacja wybrzeża hiszpańskiego. Znajdują się tam przydatne informacje na temat znaczenia flag, pracy ratowników wodnych. Poza tym Beach Centre wyjaśnia warunki obecnego stanu morza, co robić, aby polepszyć, jakość wody oraz jak działają urządzenia wodne. W Centrum znajduje się biblioteka, która umożliwia darmowe wypożyczenie książek. Centrum jest otwarte przez cały rok, jednak najprężniej działa podczas sezonu letniego, czyli od czerwca do września.

Plaża w Barcelonecie jest miejscem gdzie świętuję się uroczystość Diada de Sant Jordi, jedno z najważniejszych świąt w Katalonii. Jest ono obchodzone 23 czerwca, czyli w najkrótszą noc w roku. W tym dniu najpopularniejszą przekąską jest tradycyjne ciasto nazywane Coca de Sant Joan, a zwieńczeniem świętowania jest pokaz sztucznych ogni.

Share: