Punkt widokowy Mirador de l’Alcalde

2888
25
Share:

El Mirador del Alcalde to niedawno odnowiony punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na górę Montjuïc w Barcelonie. Znajduje się blisko Plaza de la Sardana i Montjuïc Castello. Ze względu na kilka poziomów można podziwiać zarówno miasto jak i okolice z różnych wysokości.
Punkt widokowy powstał w 1969 roku i ma cztery poziomy. W jego centrum znajduje się fontanna zaprojektowana przez architekta i inżyniera Carles Buïgas, którego wielkim dziełem jest Magic Fointain nieopodal Palaco Nacional, która została zaprojektowana na Wystawę Światową, która odbyła się w Barcelonie w 1929 roku.
Nazwa obiektu, El Mirador del Alcalde po polsku znaczy punkt widokowy burmistrza i pochodzi stąd, że pieniądze na budowę obiektu przekazał burmistrz Barcelony. Jedną z charakterystycznych atrakcji miejsca jest chodnik o powierzchni 420 metrów kwadratowych z elementami żelaza, ceramiki i dolnej części od szklanych butelek. Jest to nietypowe dzieło ilustratora i malarza Joana Josep Tharrats, który ze względu na sweoją unikatowość i niepowtarzalność artystyczną i architektoniczną jest częścią hiszpańskiego dziedzictwa kulturowego.
Wokół punktu widokowego znajdują się również malownicze ogrody, egzotyczne drzewa z kwietnikami wokół.

Share: