Vil·la de Gràcia

2393
6
Share:

Gracia lub Villa de Gracia jest obecnie dzielnicą Barcelony. Przed wdrożeniem 'Cerdà Plan-Eixample’ w 1897, była to odizolowana wioska w pobliżu Barcelony. Odkąd została przyłączona do miasta, dzielnica ta wciąż zmieniała swój wygląd, jednakże nadal zachowuje swój małomiejski charakter.
Okolica Gracii jest głównie określona swymi małymi domami, wąskimi uliczkami i spokojnym otoczeniem. Bardziej ożywione są place, niektóre z nich są bardzo zatłoczone(zwłaszcza w nocy), jak na przykład 'Plaza del Sol’, 'Plaza Diamant’ czy 'Plaza de la Vila de Gracia’. Ostatni jest głównym placem dzielnicy, wcześniejszym placem ratuszowym miasta z bardzo charakterystyczna wieżą zegarową na środku. Wieża ta była zaprojektowana przez architekta Antoni Trias i Rovira.
Place te, jak i wiele innych, na przykład 'Plaza of the Revolution of 1868′ czy 'Plaza de Rovira i Trias’ będący wyrazem uznania dla architekta, oferują wspaniałe życie nocne z wieloma atrakcjami i restauracjami. To właśnie jest powodem, iż dzielnica w nocy tętni życiem i jest pełna młodych ludzi. Również na jednej z głównych ulic(Verdi) można znaleźć sławne kino Verdi, gdzie wyświetlane jest wiele filmów niezależnych w wersji oryginalnej.

Share: