„Vila Viniteca”. Smakując wino na El Born.

Share:

W ciągu tygodnia można uciec od zgiełku upalnej Barcelony i poczuć powiew Tramuntany bez pokonywania kilkudziesięciu kilometrów. Jak to możliwe?! Wystarczy wysiąść na Jaume I i przedrzeć się przez kilka wąskich uliczek aby znaleźne się w Vila Viniteca.

Vila Viniteca

Vila Viniteca

To miejsce ma kilka odsłon…sklep z lokalnymi produktami gourmet, sklep winiarski oraz mały zakamarek, w którym można spróbować wyśmienitych win i poznać lokalnych producentów. Co jakiś czas organizowane są bezpłatne degustacje otwarte dla wszystkich miłośników dobrego wina. Ja uczestniczyłam w spotkaniu z Winnica Espelt (D.O. Emporda). Bardzo sympatyczna atmosfera i możliwość zapoznania się z szeroka gama produktów jakie oferuje winnica ( włącznie z oliwa z oliwek argudell i arbequina typowych dla tego regionu).

vila-viniteca-2

Vila Viniteca od środka.

Pośród wielu wyśmienitych trunków dla mnie faworytem zostały 2 wina czerwone, których głębia smaku oddaje pełen charakter Emporda – Terres Negres Crianza 12 miesięcy ( Cosecha 2011) Carinyena/Garnatxa – bardzo ciekawe wino, złożone i mimo wszystko bardzo delikatne w smaku. Inna ciekawa odsłoną Winnicy Espelt jest ViDivi ( Cosecha 2011) Garnatxa/Merlot – również wino bardzo konkretne o silnej nucie dojrzałych czerwonych owoców.

Smakując wino na El Born

Smakując wino na El Born

Warto zaglądać na stronę http://www.vilaviniteca.es, ponieważ co jakiś czas organizują fajne spotkania z lokalnymi producentami, które mogą być ciekawym pomysłem na weekendowy wyjazd i odwiedzenie winnicy.

Mapka:

[mappress mapid=”46″]

Share: