W Hotel

2349
2
Share:

Hotel W lepiej znany, jako Hotel Vela jest położony w centrum Barcelony, 20 metrów od wybrzeża w dzielnicy Barceloneta w Barcelonie. Został zaprojektowany przez architekta Ricardo Bofilla Levi.   Jest charakterystycznym elementem na panoramie Barcelony, zbudowanym całkowicie ze szkła, wyglądającym jak żaglowiec, co w połączeniu z bliskim wybrzeżem sprawie, ze od strony morza wygląda jakby żeglował.
Ma wysokość blisko 90 metrów, ale w początkowych fazach projektu miał mieć 160 metrów, byłby wtedy najwyższym budynkiem w mieście. Ale władze miasta nie zgodziły się na to, tak samo jak przeciwne temu były organizacje ochrony środowiska. Do teraz, pomimo ograniczenia wysokości, budynek jest przedmiotem sporów i kontrowersji. Niektórzy obywatele i organizacje ekologiczne twierdzą, że generowanie w taki sposób struktury wybrzeża nie wpływa korzystnie na siedliska zwierząt, które zamieszkują te tereny, a także negatywnie wpływa na zmiany prądów wody.
Hotel został oficjalnie otwarty 1 września 2009 roku. Mimo wszelkich sporów na temat budynku, funkcjonuje on, jako część sieci Starwood Hotels and Resorts, która to jest teraz symbolem Barcelony. Hotel oferuje wysokiej klasy pokoje z zapierającymi dech w piersiach widokami na morze i miasto.

Share: