World Trade Center Barcelona

Share:

World Trade Center w Barcelonie jest centrum biznesowo-handlowym znajdującym się w dzielnicy Port Vell (Stary Port), uroczyste otwarcie było w 1999 roku. Centrum zostało zaprojektowane przez amerykańskiego architekta Henriego N. Cobb, budynek ma kształt łodzi, co świadczy o powiązaniach z Morzem Śródziemnomorskim. Centrum składa się z czterech budynków gdzie każdy jest przeznaczony do czegoś innego, ale przede wszystkim znajdują się tam biura, sale konferencyjne oraz hotel pięciogwiazdkowy, Grand Marina. Budynki są rozmieszczone na obwodzie kwadratu o powierzchni 2,500 metrów kwadratowych.

World Trade Center, Barcelona

World Trade Center, Barcelona

Obok znajduje się wieża Torre Jaume I na terenie portu zaprojektowana przez Carlesa Buigas. Można dostrzec również fragment kolejki linowej, z której rozpościerają się piękne widoki na Barcelonę i morze.

Kompleks World Trade Center jest częścią jednego z najważniejszych ośrodków gospodarczych i ekonomicznych miasta. Niestety wszystkie biura są własnością prywatną, dlatego można je podziwiać tylko z zewnątrz.

Share: