Can Paixano (La Xampanyeria)

12464
1
Share:

Bar i sklep „Can Paixano” zwany potocznie „La Xampanyeria” to jedno, z tych miejsc które można kochać lub nienawidzić. Ukryty pośród uliczek w okolicy ulica Via Laitetana i dzielnicy Barceloneta bar jest niewątpliwie jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Barcelonie pod warunkiem, że tłum i brud zaśmieconej resztkami okruchów, papierów i rozlewającej się na podłogę Cavy*, jest tym co sprawia iż czujemy się jak „w domu”.

Can Paixano, jest tłoczno, jest klimat!

Can Paixano, jest tłoczno, jest klimat!

Największą atrakcją La Xampanyeria, poza wspomnianym klimatem są domowo przyrządzane bocadillos (na ciepło i zimno) oraz bardzo smaczna, własnej produkcji Cava „Can Paixano”. Do wyboru mamy kilkanaście gotowych zestawów kanapek, gdzie wśród tych, które znane są z innych miejsc będziemy mogli skosztować m.in. zestawu z kaszanką czy wędzonym kotletem i doskonałym serem Rocquefort. Oprócz samych kanapek, możemy zamówić kilka mięsnych tapas takich jak boczek, wspomniana kaszanka, kiełbaski xorizo i butifarra, krokiety z kurczaka, fuet.

Ceny, w porównaniu z innymi barami tapas są bardzo konkurencyjne. Kanapki na zimno możemy kupić już od 1.6€. Za najtańszy kieliszek Cava przyjdzie nam zapłacić ok. 1€ co łącznie daje nam „szybką” przyjemność za 2.6€!!!

Zdecydowanie polecam odwiedzić ten bar, nawet gdybyście mieli go potraktować wyłącznie jako atrakcję turystyczną a niekoniecznie jako miejsce postoju na romantyczny posiłek.

*Cava – katalońska odmiana Szampana wyróżniona kategorią DO (denominación de origen), produkowana głównie w regionie Penedés

Informacje praktyczne

Co? Pyszne kanapki i tapas a do tego doskonała Cava w niskiej cenie.
Gdzie? Carreer de la Reina Christina 7, Barcelona
Metro Barceloneta
Kiedy? poniedziałek-sobota (w niedzielę i święta nieczynne)
09.00-22:30
Za ile? Bocadillo + Cava od 3€
Inne Największa wada: tłumy, tłumy, tłumy. Brak miejsc siedzących.
WWW www.canpaixano.com
Mapka [pw_map address=”Carreer de la Reina Christina 7, Barcelona”]

Galeria

Share: